NOVINKY

arr325. VÝROČÍ ÚMRTÍ VÁCLAVA MARTÍNKAPIETNÍ SETKÁNÍ VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ - VÝROČÍ ÚMRTÍ VÁCLAVA MARTÍNKA - 20. let Pietní... arr3Nová doručovací poštovní adresaSVV ČR zrušilo PO Box 64 na poště v Praze 2. Nikdo tam nechtěl jezdit pro poštu....a mimochodem, kdo... arr3Vánoční dárky pro děti vojáků padlých v novodobých misíchSdružení válečných veteránů nakupuje vánoční dárky dětem padlých. Některé děti jsou už slečny nebo...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
svvcr(a)seznam.cz
RaiffeisenBank, č. účtu: 1815627001/5500

Prapor pro válečné veterány Plzeňského kraje

Více informací zde


Kdo jsme » Rady a návody

Soupis témat níže:

  1. jak žádat o Osvědčení válečného veterána
  2. Volareza - ozdravné pobyty
  3. Zásady nošení stejnokrojů pro bývalé vojáky z povolání

Jak žádat o Osvědčení válečného veterána

Tiskopis žádosti najdete připojený v příloze. Po vyplnění jej zašlete na:

Ministerstvo obrany ČR
Odbor mimorezortní spolupráce
Nám. Svobody 471
160 01  Praha 6 - Dejvice
Odbor mimorezortní spolupráce přijímá žádost o vydání Osvědčení válečného veterána podle § 5 zákona č. 170/2002 Sb., o válečných veteránech.

Formulář žádosti ke stažení ZDE.

 

VOLAREZA - ozdravné pobyty

INFORMACE O ZMĚNÁCH, které VLRZ připravila pro novodobé válečné veterány v zabezpečování rekreačních pobytů s ozdravným programem dle RMO č. 25/2003.

Tyto pobyty byly do letošního roku poskytovány v délce 14 dní a to v zařízeních, kde byla organizována preventicní rehabilitace I, tzn. vojenských zotaovnách a Vojenské lázeňské léčebně Jeseník. Na základě požadavků válečných veteránů budou rekreační pobyty s ozdravným programem od roku 2011 poskytovány nejen v délce trvání 14 dní (13 nocí) ale i 7 dní (6 nocí). V zájmu zkvalitnění služe, které jsou v našich zařízeních poskytovány, bude do programu ve vojenských zotavovnách zařazena navíc 1x za týden částečná masáž. Ozdravný program tohoto pobytu je hrazen MO, oprávněná osoba dle RMO č. 25/2003 hradí účastnický poplatek za ubytování a stravování v rozsahu plné penze ve stejné výši, kterou hradí voják za domácí rekreaci v zařízeních VLRZ.

V zájmu dalšího zkvalitnění péče pro válečné veterány budou od roku 2011 poskytovány tyto pobyty i ve VLL Karlovy Vary, VLL Františkovy Lázně a VLL Teplice.

Ředitelství VLRZ je schopno ještě v roce 2011 zabezpečit další pobyty i pro dodatečně předložené žádosti válečných veteránů o přidělení poukazu na rekreační pobyt s ozdravným programem a to nejen ve vojenských zotavovnách, ale nově i ve vojenských lázeňských léčebnách. Předpokladem je volná ubytovací kapacita a samozřejmě odsouhlasení žádosti o pobyt odborem mimorezortní spolupráce MO.

V sekci "zákony" najdete úplné znění RMO č. 25 ze dne 31.5.2003Poskytování zdravotní péče a rekreačních pobytů některým válečným veteránům, v jehož příloze je i tiskopis žádosti o přidělení poukazu na ozdravný pobyt.

 

Zásady nošení stejnokrojů pro bývalé vojáky z povolání

Mnoho našich členů žádá o informace, jak si zabezpečit novou uniformu. Rádi by jí "nafasovali", jak bylo obvyklé. Bohužel, za vše se musí platit..... Níže najdete informaci o vystrojování vojáků v záloze, kterou nám v dopise zaslala ředitelka Odboru pro mimorezortní spolupráci.
Informace o vystrojování ZDE

 

ZWZlZTQ5OG