NOVINKY

arr3Plán SVV ČR na rok 2018Plán byl zpracován z podkladů Krajských organizací a současně dodržena kontinuita pietních akcí na... arr3Nová doručovací poštovní adresaSVV ČR zrušilo PO Box 64 na poště v Praze 2. Nikdo tam nechtěl jezdit pro poštu....a mimochodem, kdo...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
tel: +420 724 33 70 95
svvcr(a)seznam.cz
MUDr. Pavel Budinský, Ph.D., MBA - předseda
Ing. Ladislav Sornas - 1.místopředseda

Plán hlavních akcí na rok 2018 / DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ A OBĚTÍ

10. 11. 2011 - DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ A OBĚTÍ VÁLEK

Ve čtvrtek 10. listopadu se společně sešli zástupci válečných veteránů, zastupitelé městské části Prahy 5 a zástupce Informačního centra OSN na náměstí Kinských na Praze 5 , aby společně uctili památku válečných veteránů a obětí válek. Pietní akt se uskutečnil pod záštitou zástupce starosty Městské části Prahy 5 JUDr. Petra Lachnita.

 


\"StudentiStudeni umělecké školy Na Popelce, Praha 5 čtou seznam vojáků padlých v novodobých misích.

Zaznělo 18 jmen mladých mužů, názvů dní a exotických míst, kde volácí ve službě položili životy.

 

 

 

\"\"

Místostarosty Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit položil věnec k základnímu kameni památného místa Prahy 5, jako symbol úcty, vzpomínky a poděkování všem obětem válečných konfliktů.

 

 

 

 \"\"

U příležitosti Dne veteránů bylo předáno ocenění válečným veteránům, účastníkům konfliktů v Perském zálivu, bývalé Jugoslávii, Iráku a Afghanistánu.

 

 

\"\"

 

 

Neformální beseda pokračovala v prostorách Informačního centra OSN v Praze za přítomnosti vedoucího IC OSN pana Michala Broži.

 

Napsaly Parlamentní listy:

 

ZGUwNT