NOVINKY

arr3Bankovní spojení - platby členských příspěvků Členské příspěvky - 300,- Kč za rok. Raiffeisenbank číslo účtu:  1815627001/5500 Jako...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
svvcr(a)seznam.cz
RaiffeisenBank, č. účtu: 1815627001/5500

Prapor pro válečné veterány Plzeňského kraje

Více informací zde


Informace z krajů / Setkání SVV 10.12.2010

CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

Organizace Sdružení válečných veteránů pražského a středočeského kraje společně s představenstvem sdružení připravili adventní setkání novodobých válečných veteránů, účastníků zahraničních misí s představiteli Ministerstva obrany, Armády České republiky a veřejného života.

V hlavním sále MO ČR v Praze 6 začalo v 11. hodin 10. prosince 2010 setkání, jehož se zúčastnili veteráni již v záloze, dosud v aktivní službě a představitelé MO, AČR a pozvaní hosté z řad civilních organizací spolupracujících se Sdružením válečných veteránů ČR. Přítomen byl i zástupce starosty městské části Prahy 6. K přítomným válečným veteránům postupně promluvil náměstek ministra obrany pro personalistiku Ing. Michael Hrbata, 1. zástupce náčelníka generálního štábu gen. Zižka, kteří ocenili přínos a význam účasti našich vojáků v zahraničních misích. Poté krátce vystoupil host za ČsOL pan Tichomir Mirkovič a zástupci dalších spolupracujících organizací.

Při této příležitosti byli oceněni členové sdružení za svou práci. Bronzový kříž SVV ČR III.st. převzal RNDr. Jiří Vrtný z Moravskoslezského kraje za svůj přínos při propagaci významu naší armády. Z pražské organizace Ing. Ivan Maurery, Ing. Jakub Matulík a Ing. Rastislav Cimerman a Ing. Bedřich Toth z Libereckého kraje byli oceněni pamětními odznaky vydanými k příležitosti 15. výročí mise UNPROFOR. Byly také připraveny děkovné pamětní listy pro zástupce spolupracujících útvarů z Náměště nad Oslavou, Vojenské školy v Moravské Třebové a Vojenské policie, kteří bohužel na shromáždění z důvodu nepříznivých klimatických podmínek do Prahy nedojeli.

V další části hlavního bloku místopředseda Ing. Sornas přednesl stručné shrnutí historie, cílů a úkolů Sdružení válečných veteránů ČR. Na závěr předvedl svou velmi zajímavou a poutavě zpracovanou prezentaci příslušník VP kpt. Bc. Petr Kadlec, účastník mise v Afghanistanu v Kábulu a seznámil přítomné s nesnadnými podmínkami, úkoly a činností našich příslušníků v zahraničních misích.


OGRkY