NOVINKY

arr3Bankovní spojení - platby členských příspěvků Členské příspěvky - 300,- Kč za rok. Raiffeisenbank číslo účtu:  1815627001/5500 Jako...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
svvcr(a)seznam.cz
RaiffeisenBank, č. účtu: 1815627001/5500

Prapor pro válečné veterány Plzeňského kraje

Více informací zde


Informace z krajů / XIII. setkání OSN/OBSE

XIII. setkání bývalých vojenských pozorovatelů OSN/OBSE

 

Již potřinácté připravil výbor Jednoty ČsOL Středočeský kraj ve spolupráci s Krajskou organizací Sdružení válečných veteránů ČR společenský večer, na kterém se sešli bývalí vojenští pozorovatelé a jejich přátelé. Akce se uskutečnila 21. 10. 2016 v prostorách bývalého Školicího a vzdělávacího střediska MO ČR v Komorním Hrádku. V tomto krásném zámku se v letech 1991 - 2003 konaly kurzy pro příslušníky AČR před jejich vysláním do pozorovatelských misí. Absolventi kurzů, které byly prováděny podle standardů OSN, byli posléze vysíláni dle požadavků OSN či OBSE do míst válečných konfliktů prakticky po celém světě.

Ceníme si, že setkání se účastnil i předseda ČsOL (a zároveň i předseda SVV ČR) plukovník v záloze MUDr. Pavel BUDÍNSKÝ MBA, který předal některým z účastníků „Pamětní medaili“ pro pozorovatele, kteří se na misích v zahraničních operacích podíleli.

Téměř šest desítek spokojených přátel mělo možnost si prohlédnout restaurované historické interiéry zámku. O dobrou náladu se postarala hudba, ve které se sešli kamarádi – absolventi kurzů, kterou vedl jeden z bývalých pozorovatelů podplukovník v záloze Vlastimil JÁNSKÝ.

Děkujeme tímto MO ČR, že nám umožnilo využít nám známé a blízké prostory zámku k povedené akci.

Věříme, že se sejdeme i příští rok a přiblížíme se k magickému XV. Setkání.

 

pplk. v zál. Ing. Miroslav MAREK

Místopředseda-jednatel  KO SVV Středočeský kraj

 

 

 

společná fotografie ke stažení - klikni


NjQ5OTJlNj