NOVINKY

arr3Plán SVV ČR na rok 2018Plán byl zpracován z podkladů Krajských organizací a současně dodržena kontinuita pietních akcí na... arr3Nová doručovací poštovní adresaSVV ČR zrušilo PO Box 64 na poště v Praze 2. Nikdo tam nechtěl jezdit pro poštu....a mimochodem, kdo...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
tel: +420 724 33 70 95
svvcr(a)seznam.cz
MUDr. Pavel Budinský, Ph.D., MBA - předseda
Ing. Ladislav Sornas - 1.místopředseda

Informace z krajů / Nehvizdy - 75.výročí Anthropoi

V sobotu 17.12. 2016 se v obci Nehvizdy uskutečnila akce  k oslavám 75. výročí seskoku parašutistů ze skupiny Anthropoid, kteří provedli atentát na R. Heidricha.
Za SVV se akce účastnil Ing. Otakar ŠTOKR příslušník mise IFOR a SFOR, který pomáhal akci zabezpečovat z pozice Inspektora bezpečnosti letecké přepravy 24. základny dopravního letectva Praha Kbely. V rámci oslav byl proveden příslušníky záchranné a výsadkové služby AČR  seskok padákem z vrtulníku Mi-17.  Akce byla zakončena setkáním veteránů  v místní sokolovně. Bývalý aktivní příslušníci výsadkových jednotek mjr. Ludvík DVOŘÁČEK a npor. Josef LAJPOLD se zde setkali se svými kolegy v aktivní službě. Média informovala o této akci vstupem ve zpravodajské relaci ČT 24.

NjM1ODY5NG