NOVINKY

arr3Vánoční dárky pro děti vojáků padlých v novodobých misíchSdružení válečných veteránů nakupuje vánoční dárky dětem padlých. Některé děti jsou už slečny nebo...

KONTAKTY

Sdružení válečných veteránů ČR
P.O.Box 8
252 28 Černošice
svvcr(a)seznam.cz
RaiffeisenBank, č. účtu: 1815627001/5500

Informace z krajů / XIV. setkání

XIV. setkání bývalých vojenských pozorovatelů OSN/OBSE/EU

            Dne 13.10.2017 se v zařízení Agentury profesního rozvoje a podpory aktivit MO ČR v Komorním Hrádku (Choceradech) uskutečnilo tradiční, již čtrnácté setkání bývalých vojenských pozorovatelů OSN/OBSE/EU.

            Večer byl organizován v součinnosti Československé obce legionářské (Jednoty Benešov 2) a Sdružení válečných veteránů ČR (Krajská organizace středočeského kraje).

            V místě, kde byli školeni příslušníci Armády České republiky (částečně i příslušníci PČR) před jejich vysláním na různé pozorovatelské mise, si účastníci zavzpomínali nejen na průběh přípravných kurzů, ale především na plnění úkolů v misích, ve kterých naše republika měla zastoupení. Od prvních misí pod vlajkou OSN v Iráckém Kurdistánu na počátku 90-tých let minulého století, přes další nasazení v Gruzii, zemích bývalé Jugoslávie až po mise v africkém Kongu.

            Prakticky všichni zúčastnění jsou již mimo službu v ozbrojených silách a proto je setkání i místem, kde si mohou popovídat i o tom, jak žijí dnes, co je naplňuje, jak si užívají svých koníčků. Je hezkou tradicí, že spolu s bývalými pozorovateli na setkání přijíždějí i jejich životní partnerky, které v době vyslání svých mužů do zahraničí doma „bojovaly“ na své frontě, musely se starat o děti a ne vždy byla jejich situace jednoduchá.

            K příjemné pohodě přispěla i hudba, jejíž kapelník Vlastimil Jánský je také bývalý vojenský pozorovatel, stejně jako někteří další členové kapely.

            Je potěšující, že se sjelo více než 40 účastníků.

            Jako organizátoři jsme velmi rádi, že se nám zatím daří každoročně toto setkání uskutečnit. Chtěli bychom jubilejní XV. Setkání zorganizovat i příští rok. Věříme, že i díky vstřícnosti AČR, která nám umožňuje využívat své školící zařízení se to podaří.

 

Za organizátory akce:

pplk. v zál. RSDr Stanislav ŠVIDEK

pplk. v zál. Ing. Miroslav MAREK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


YWIyM2Y2Y